Aymara-pozornost a dospívání

Chybí Vám zde nějaká kategorie papoušů? Založte téma zde.

Aymara-pozornost a dospívání

Příspěvekod lucieK » sob 31. pro 2011 10:16:23

Dobrý den,
v srpnu jsem si koupila samečka aymary (cca tříměsíční). Donedávna byl papoušek hodný,přítulný,nekřičel. Od prosince jsem začala chodit do práce, aymarákovi se přesto věnuji každý den, max obden a pouštím ho z klece. Přes týden je vše ok, bohužel poslední čtyři víkendy začal hrozně křičet, bez ustání, sobotu i neděli. Zkoušela jsem ho párkrát pokropit vodou, zakrývat ho, ale nic nepomáhá, dožaduje se pozornosti..i když je puštěný a nevěnuji se mu na 100%, tak křičí, reaguje na sebemenší zvuk/hluk. Přitom ani před nástupem do práce jsem mu o víkendu nevěnovala víc jak hodinu denně (to dělám i teď). Myslím si, že se jedná o problém dospívání spojený se změnou denního režimu-že nejsem celý den doma.
S křikem si už opravdu nevím rady, protože máme malý byt a neustálému křiku nelze nikam uniknout a obávám se, aby si na nás nestěžovali sousedi. Přitom aymarky jsou od dle dostupných info klidní, tišší papoušci. Ptala jsem se na jiných forech o aymarkách, ale tam mi řekli, že jedinou možností je pořízení kamaráda. Bohužel s ohledem na alergii přítele by do malého bytu byli dva papoušci moc. Navíc je možné, že by křiku bylo ještě více.
Prosím vás moc o radu, papoucha mám moc ráda a nechci ho dát pryč, bohužel současná situace není dlouhodobě únosná, nevíte o nějakém jiném řešení, než je pořízení kamaráda?popř. myslíte si, že si časem zvykne a nebude tolik "vyvádět"?

Předem moc děkuji za rady.
lucieK
 

Re: Aymara-pozornost a dospívání

Příspěvekod rádce » sob 17. bře 2012 20:26:35

Už jsem o tom něco málo četl. Bohužel chce nejspíš více a více pozornosti. V případě, že na něj nemáte trochu více času (práce, koničky) problém by měl/a vyřešit partner/ka

Jinak pokud je v malém bytě jeden papoušek a přítel ho přenese přes svoji alergii tak druhej už by se tam ztratil ;)
rádce
 


Zpět na Ostatní papoušci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron