Hlučné korely

Vše okolo našich miláčků (korela)

Hlučné korely

Příspěvekod svarr10 » pon 03. pro 2012 10:27:37

Zdravím,

přede 2 dny jsme si přivezli domů dvě korely. Předtím jsem si celkem podrobně nastudoval dostupnou literaturu o tomto druhu a všude se psalo, že to jsou poměrně klidní a příliš se hlasově neprojevující ptáci, zvlášť když jsou dva. Bohužel zatím platí pravý opak - obě korely od rozednění do setmění prakticky nepřetržitě pískají.

Jde o mláďata, která před měsícem opustila budku, rodiče je už nekrmili. Žila ve venkovní voliéře s dalšími asi 6 papoušky, nyní jsou v bytě v kleci o rozměrech cca 100 x 100 x 80 cm. Jsou naprosto neochočená. Je to tedy pro ně dost zásadní změna, ale přece jen mi nepřetržité hlasové projevy připadají zvláštní. Je možné, že se to změní a upraví, případně to lze nějak urychlit?
svarr10
 

Re: Hlučné korely

Příspěvekod Sid » pon 03. pro 2012 13:17:47

Vítám tě na fóru http://www.papousek.tode.cz/

S tím, že jsou korely klidné na ostatních webech lhaly. Jsou to hluční tvorové, ale dají se dobře učit. Pokud jsou opravdu malé, dej si hned od teď (od mala) záležet na jejich ochočování. Aspoň týden je nech rozkoukat a potom je pomaličku a nenásilně uč na ruku.
S křikem je to složité. Já mám samečka a křičí jenom když je hladovej. Do denního jídla mu nedávám proso. To mu přisypu až když chci, aby stichnul :-) a zabírá to.
Možná ze začátku křičí kvůli změně prostředí. Pokud byly venku ve voliéře a teď si je dal dom -> do klece (i když tvoje bude dostatečně velká) tak se nedivím, že křičí. Ale nebude to trvat dlouho. Urychlit to nesjpíš nepůjde :-)

Máš pár? (samečka + samičku)? Popravdě ti závidím, že si je dostal takto mladé. Já jsem dostal dospělýho samečka a na ruku jsem ho nenaučil :-\
Ať se daří!!!
Uživatelský avatar
Sid
level 2
level 2
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 08. led 2011 16:51:07

Re: Hlučné korely

Příspěvekod svarr10 » pon 03. pro 2012 14:03:00

Nečekal jsem, že by byly úplně klidné a tiché, ale přece jen pískání skoro 12 hodin vkuse (včetně možná 2 pauz klidu tak na hoďku) jsem přece jen nečekal :-) Uvidím, jak se to bude vyvíjet.

Zatím je jedna korela výrazně víc plachá než druhá, ta si každý den nechá k sobě o něco víc přiblížit list salátu atd. (zatím si ale nezobne ani náhodou). Nežerou zatím ani jablko, jakékoliv zelené listí, vajíčko ani nic kromě klasické obilné směsi, ačkoliv původní majitel jim prý jablko i další věci dával.

Zatím to tipuji na dva samce nebo pár, jeden samec tam podle mě bude určitě (vzhled, hlučnost), i když v tomto věku ještě těžko říct (předchozí majitel prý měl napřed 5 samic, byl přesvědčený, že aspoň jeden bude samec a divil se, proč pořád nepřichází žádné mladé :-) ).
svarr10
 

Re: Hlučné korely

Příspěvekod Sid » úte 04. pro 2012 11:07:58

I to se stává :D
Budou si pomaličku zvykat. Když jsou dva (dvě) tak to pujde líp. Budu rád, za informování jak to probíhá :-)
Uživatelský avatar
Sid
level 2
level 2
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 08. led 2011 16:51:07

Re: Hlučné korely

Příspěvekod svarr10 » stř 05. pro 2012 12:49:10

Už se celkem zklidnily, pískají jen po ránu a pak hlavně dopoledne, ale už to je v únosné míře. Jakákoliv novinka v kleci (větev s listím apod.) je ale stále deprimuje, zvykání na nové prostředí asi bude relativně dlouhý proces. Ochočování také, tam navíc bude problém s tím, že jsou dvě a vystačí si samy, takže kontakt s člověkem tolik nepotřebují (a zatím o něj rozhodně nestojí).
svarr10
 

Re: Hlučné korely

Příspěvekod Sid » pon 10. pro 2012 15:57:28

Dej tomu čas. Pokud se nechá učit jeden z nich, druhý bude závidět a začne to být brnkačka, hlavně na ně nespěchej a věnuj jim ze začátku hodně času :-)
Uživatelský avatar
Sid
level 2
level 2
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 08. led 2011 16:51:07


Zpět na Korela

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron