Začátky korel

Vše okolo našich miláčků (korela)

Začátky korel

Příspěvekod AlEdIs » čtv 13. led 2011 22:48:49

dobry den. Nasi mi koupily korelu kterou mam v kleci a vubec nevim jak ji v zacatcich chovat. Kdyz ji chci dat na ruku tak zacne klobat. Nechci nic uchvatat. Mohl by mi nekdo popsat par bodu jak zacinat?
AlEdIs
level 0
level 0
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 13. led 2011 22:47:00

Re: Začátky korel

Příspěvekod Sid » pát 14. led 2011 16:03:23

Vítám te na fóru http://papousek.tode.cz/

Jak chovat korelu.. No, to je zajímavá otázka. Ale napsat pár stručných bodů budu moct až na počítači. Jinak prozatím ji(ho) uč jíst z ruky přes klec.. A ven bych ji(ho) také zatím nepouštěl..
Uživatelský avatar
Sid
level 2
level 2
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 08. led 2011 16:51:07

Re: Začátky korel

Příspěvekod Sid » sob 15. led 2011 12:39:48

Tak jsem se dostal na počítač a můžu ti k tomu něco napsat.

Když si přineseš korelu domů (vždy se snažíme koupit tu nejmladší, co v obchodě nabízejí - lépe se cvičí) tak bychom měli mít přichystanou klec, ve které už by se poté nemělo provádět moc změn. Když ji přineseš domů v krabici, tak se nesnaž do té krabice sahat rukou a vyndat toho papouška (může se později ruky bát). Polož krabici do klece a on si vyleze sám. Po pár dnech uklidnění bych mu nesypal do krmítka žrádlo, ale dával mu přes klec jeho oblíbenou stravu. Až by začal bez problému jíst přes klec z tvé ruky, začal bych pracovat na tom samém, když je papoušek venku.
Až budete oba dva i toto na 100% zvládat, pomalu bych ho lákal na ruku jeho oblíbeným jídlem..

To by mohlo zatím stačit. Hlavně nechvátat, může to trvat třeba 2měsíce. Může to trvat tejden.. Záleží na ptákovi.
- hodně štěstí!
Uživatelský avatar
Sid
level 2
level 2
 
Příspěvky: 44
Registrován: sob 08. led 2011 16:51:07


Zpět na Korela

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron